Wysokie ceny prądu negatywnie wpływają na płynność finansową spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Fotowoltaika na dachu to ekologiczne rozwiązanie, które pozwala zminimalizować koszty energii elektrycznej.

Obniż rachunki za prąd – na stałe!

 • Czy wiesz, że każda spółdzielnia i wspólnota mieszkaniowa może zamontować na dachu elektrownię słoneczną?

Dach jako duża i niezacieniona przestrzeń stanowi doskonałe miejsce do instalacji systemów generujących energię odnawialną. Fotowoltaika może obniżyć rachunki za prąd o nawet 90%!

Spółdzielnia i wspólnota mieszkaniowa może zbierać nadwyżki wytworzonej energii i przekazywać ją sieci publicznej. Taka inwestycja podnosi wartość budynków, co przynosi korzyści nie tylko spółdzielni, ale także mieszkańcom.

Fotowoltaika bazuje na energii odnawialnej. Własna elektrownia słoneczna pozwala obniżyć emisję gazów cieplarnianych, co przekłada się na ochronę środowiska naturalnego. To inwestycja w lepszą przyszłość!

Fotowoltaika dla wspólnot to

 • Obniżenie miesięcznych opłat za zużycie energii o nawet 90%;
 • Szybki zwrot inwestycji i większe możliwości inwestycyjne;
 • Niższe czynsze dla mieszkańców;
 • Podniesienie wartości nieruchomości;
 • Ochrona środowiska naturalnego.

Podwyżki prądu to już przeszłość

W dobie kryzysu energetycznego ceny prądu nieustannie szybują w górę. Dla wielu spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych wiąże się to ze sporymi problemami finansowymi. Na szczęście da się temu w prosty sposób zaradzić dzięki nowoczesnym technologiom.

Panele fotowoltaiczne, które przetwarzają energię słoneczną w energię elektryczną, to inwestycja, która pozwala nie tylko obniżyć rachunki za prąd, ale także uwolnić się od ewentualnych podwyżek. Co więcej, takie rozwiązanie jest możliwe w realizacji na budynku wielorodzinnym, a przebieg montażu nie ingeruje w codzienne życie mieszkańców — wykwalifikowany zespół specjalistów pomoże na każdym etapie inwestycji. 

Szybko, tanio i wygodnie

Co oferujemy?

 • Kompleksowe zaprojektowanie systemu;
 • Dobór odpowiednich urządzeń, montaż instalacji;
 • Przygotowanie kompletu dokumentów;
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowań, kredytów.

Zazwyczaj wspólnoty mieszkaniowe korzystają z małych elektrowni słonecznych, których moc wynosi do 50 kWp. Tego typu instalacje nie wymagają pozwoleń na budowę. Taka inwestycja zwraca się w zaledwie kilka lat. 

Dofinansowania fotowoltaiki na wyciągnięcie ręki 

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla mieszkańców bloku to przyszłościowy i opłacalny krok. Gromadzona przez panele słoneczne energia może posłużyć do zasilenia windy oraz oświetlenia korytarzy, piwnic, klatek schodowych itd. To oszczędność finansowa zarówno w perspektywie krótko-, jak i długofalowej. Dlatego warto o to zadbać już dziś!

 • Każda wspólnota i spółdzielnia mieszkaniowa może ubiegać się o kredyt na elektrownię słoneczną i skorzystać z dofinansowania nawet do 50% wartości inwestycji!
energyon kompensacja mocy biernej opis

Takie rozwiązanie uniezależnia spółdzielnię lub wspólnotę od cen zewnętrznego dostawcy prądu, lub sytuacji awaryjnych, gdy następuje przerwa w jego dostawie, jeżeli w zakres instalacji wejdzie również magazyn energii. Grant na OZE dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych to ogólnopolski projekt wspierający inicjatywy fotowoltaiczne oraz instalacje z nią powiązane, takie jak pompy ciepła czy magazyny energii.

 • Umów się na bezpłatne spotkanie z naszym przedstawicielem, aby poznać szczegóły!

Twoja przyszłość energetyczna z 50% DOFINANSOWANIEM!

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który pokazuje, jak możesz zmienić swoją przyszłość energetyczną dzięki dofinansowaniu z Grantu OZE! Wspólnota Mieszkaniowa w Rogóżu wykorzystała środki z Fundacja BGK , aby pokryć aż 50% kosztów kompleksowej termomodernizacji budynku.

Zobacz, jak możesz skorzystać z tego dofinansowania i dołączyć do rewolucji energetycznej z Energy On!

Nie przegap tej okazji, odkryj korzyści płynące z dofinansowania z Grantu OZE już dziś!

Jesteśmy dumni, że nasza firma Energy On, została wyróżniona jako jedna z pięciu firm w Polsce w konkursie “Dobre praktyki w dobrych rękach” właśnie za ten projekt, gdzie zrealizowaliśmy kompleksową modernizację budynku obejmującą montaż kaskady pięciu pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznej.

To potwierdzenie naszego zaangażowania w dostarczanie najwyższej jakości usług.

Fotowoltaika się po prostu opłaca

W zależności od wielkości budynku przeciętny koszt energii elektrycznej, które ponosi spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa, wynosi od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych rocznie. Koszty energii elektrycznej stale rosną. Z roku na rok rachunki będą jeszcze wyższe.

Bloki wchodzące w skład wspólnot posiadają zazwyczaj świetne warunki do instalacji paneli słonecznych. To także rekomendowana opcja dla małych, średnich i dużych spółdzielni. Panele mogą sprawnie funkcjonować przez 25 lat i więcej.

Elektrownię słoneczną z dotacją do 50% może zainstalować każda wspólnota mieszkaniowa oraz spółdzielnia mieszkaniowa.

Fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych może być wykorzystana do

 • Oświetlenia klatek schodowych, garaży, piwnic, korytarzy;
 • Zasilania wind, bram automatycznych, monitoringu, klimatyzacji oraz wentylacji;
 • Ogrzewania budynku poprzez pompy ciepła;
 • Magazynowania energii wykorzystywanej w przypadku zaniku zasilania z sieci i do zwiększenia tzw. autokonsumpcji wyprodukowanej z fotowoltaiki energii.

Opłacalność fotowoltaiki dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych jest niepodważalna. Instalacja elektrowni słonecznej na dachu to inwestycja w poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców.

Doradzimy w wyborze
odpowiedniego rozwiązania dla Ciebie

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego, po którym przedstawimy Ci ofertę i umówimy się na spotkanie.

  Zgoda na przetwarzanie danych *