Ogrzej swoje przedsiębiorstwo za pomocą pompy ciepła typu powietrze – woda.

Dlaczego jest to dobry pomysł?

Pompa ciepła to urządzenie o średniej sprawności między 3 a 4. Dzięki układowi z czynnikiem chłodniczym odparowującym w niskich temperaturach, jest w stanie pobierać energię nawet z zimnego powietrza i z 1 kWh energii elektrycznej wytwarzać między 3 a 4 kWh energii cieplnej.

Pompa ciepła świetnie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną. Jest to przełom w ogrzewnictwie, że jesteśmy w stanie sami wyprodukować „paliwo” które napędza nasz system grzewczy.

Przestań martwić się kosztami ogrzewania. Bez względu na ceny surowców, nie ma efektywniejszej metody ogrzania budynku niż pompa ciepła połączona z instalacją fotowoltaiczną, co pozytywnie wpłynie na koszty stałe w Twoim przedsiębiorstwie.

Minimalna ingerencja – maksymalny efekt.

Pompy ciepła mogą z powodzeniem ogrzewać również istniejące budynki wyposażone w system grzewczy oparty na grzejnikach, gdzie zastępują takie źródła ciepła jak kotły na węgiel, kotły olejowe czy kotły gazowe. Uwzględniając obecny rodzaj i stan instalacji grzewczej, izolacyjność budynku, parametry ogrzewania i tryb pracy – należy dobrać odpowiednią pompę ciepła. W tym celu pomoże nasz doradca techniczno – handlowy.

Dlaczego pompa ciepła typu powietrze – woda?

Pompy ciepła typu powietrze – woda, ze względu na ogromne postępy producentów w zakresie efektywności i mocy grzewczej przy niskiej temperaturze zewnętrznej, są dziś najlepszą opcją ogrzewania budynku. Odpowiednio dobrane, oferują ekonomiczny sposób ogrzewania, oraz wystarczającą ilość ciepła nawet w mroźną polską zimę.

Kto tkwi w przekonaniu, że tylko drogi i skomplikowany układ z pompą ciepła z wymiennikiem gruntowym nadaje się na polskie warunki, nie zaktualizował wiedzy i informacji z ostatniej dekady.

Pompy ciepła typu powietrze – woda można łączyć w kaskady i dzięki temu zbudować elastyczny układ, który dostarczy kilkadziesiąt kW mocy grzewczej lub więcej.

W jakich budynkach
sprawdzają się pompy ciepła?

  • W biurach
  • W budynkach firmowych ogrzewanych poprzez grzejniki (i / lub ogrzewanie płaszczyznowe)
  • W pensjonatach i hotelach, również tych pracujących głównie w sezonie letnim gdzie trzeba podgrzać duże ilości ciepłej wody użytkowej
  • W budynkach wielorodzinnych, najczęściej do 1000m2 PUM w których można dostosować elektryczną moc przyłączeniową

Pamiętaj!

Ze względu na różne parametry pracy pomp ciepła od różnych producentów, moc urządzenia podaną przez producenta należy traktować jak nazwę. O tym, czy 16kW pompa ciepła jednego producenta jest porównywalna z 16kW pompą ciepła innego producenta, decydują ich parametry, wydajność grzewcza i koperta pracy, a nie nazwa.

Sprzedajemy, dobieramy oraz wykonujemy montaż pomp ciepła takich marek jak Auratsu, Panasonic oraz Viessmann. Dbamy o kompetencje w naszym zespole. Posiadamy uprawnienia F-Gaz zarówno na poziomie personelu, jak i przedsiębiorstwa. Jesteśmy autoryzowanym partnerem serwisowym Auratsu i Panasonic.

Doradzimy w wyborze pompy ciepła dla Twojego przedsiębiorstwa lub gospodarstwa

Aby uniknąć tych, i innych pułapek, wypełnij formularz i umów się na spotkanie z naszym doradcą, aby mieć pewność, że urządzenie zostanie odpowiednio dobrane i zapewni ciepło w domu i oszczędności na ogrzewaniu.

    Zgoda na przetwarzanie danych *