Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub gospodarstwa rolnego, prawdopodobnie magazyn energii może zainteresować Cię z jednego lub kilku z niżej wymienionych powodów:

Zwiększenie opłacalności przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej

Zabezpieczenie przed brakiem napięcia z sieci elektroenergetycznej

Skorzystaj z obecnych cen magazynów energii i ich dostępności, zanim to się zmieni

Jeżeli bezpieczeństwo jest dla Ciebie ważne i masz w domu odbiorniki energii, które powinny działać niezależnie od sytuacji – już dziś zabezpiecz się przed zanikami napięcia w sieci elektroenergetycznej, poprzez montaż instalacji z magazynem energii.

Zabezpieczenie magazynu energii przed:

  • skutkami niefrasobliwości rządu i potencjalnych wyłączeń prądu spowodowanych brakiem paliwa w elektrowniach
  • skutkami wyłączeń prądu spowodowanych działaniami siły natury
  • skutkami wyłączeń planowanych i nieplanowanych związanych z pracami związanymi z siecią elektroenergetyczną

Ale uważaj!

Jakie są różnice w działaniu magazynów energii

Czy wiesz, że nie każdy magazyn energii będzie pracował po zaniku napięcia w sieci, a fotowoltaika w takim układzie, mimo słonecznego dnia, przy braku prądu z sieci również go Tobie nie wyprodukuje?

A czy wiesz, że większość magazynów energii nie jest w stanie podać napięcia na wszystkie 3 fazy w Twoim budynku i zasili wyłącznie jedną, która zostanie podłączona podczas montażu? Czy wiesz która to będzie faza i co zasila?

Jakie są Twoje oczekiwania względem magazynu energii?

Jeżeli szukasz profesjonalnego doradztwa w tym zakresie, skontaktuj się z nami. Nasz doradca umówi się na bezpłatne spotkanie w dogodnym terminie

Czy magazyn energii się opłaca?

Zdecydowanie jest to inwestycja, w której można określić horyzont czasowy zwrotu z zainwestowanych pieniędzy, jeżeli posiadamy lub planujemy montaż instalacji fotowoltaicznej.

Magazyn energii powoduje zwiększenie autokonsumpcji czyli tak zwanego wewnętrznego zużycia. Dzięki temu, mniej energii przechodzi przez licznik i jest oddawane do sieci.

Nie ma co oczekiwać, że sytuacja w której prąd sprzedajemy do sieci drożej, niż z niej kupujemy, utrzyma się długo. W zasadzie ta sytuacja dla wielu przedsiębiorców już się odmieniła, co z punktu widzenia ekonomii musiało się wydarzyć. Im większa będzie różnica w cenie między energią kupowaną, a oddawaną do sieci – tym szybciej spłaci się inwestycja w magazyn energii. Przy tak wysokich podwyżkach cen energii, mówimy o horyzoncie do kilku lat.

Jeżeli chcesz porozmawiać o tym, czy magazyn energii się Tobie opłaca,
wypełnij formularz kontaktowy i umówimy się z na spotkanie.

Jaka jest żywotność magazynu energii?
Jaka jest gwarancja na magazyn energii?

Zazwyczaj producenci magazynów energii podają między 2000 a 4000 cykli pełnego rozładowania i naładowania, w których pojemność magazynu nie spadnie poniżej 80% wyjściowej pojemności. Jest tutaj jednak istotny element: warunek rozładowywania magazynu do zera.

W praktyce, dobre magazyny energii, są zaprogramowane, aby nie rozładowywać się do zera, a im lepszy magazyn, tym mniejszą ilość energii pozostawia w magazynie co jest równoznaczne z większą ilością energii użytecznej. To nieporównywalnie zwiększa trwałość magazynów energii.

Doradzimy w wyborze
magazynu energii dla Twojego przedsiębiorstwa / gospodarstwa

Jeżeli chcesz porozmawiać o tym, czy magazyn energii się Tobie opłaca, wypełnij formularz kontaktowy i umówimy się z na spotkanie.

    Zgoda na przetwarzanie danych *