blank

Czy można kupić pompę ciepła z instalacją za kilka tysięcy złotych?

Oczywiście! I bynajmniej nie mówimy tu o starej niedziałającej pompie ciepła, którą ktoś po latach użytkowania sprzedaje na części.

Kluczowe są tutaj dwa stwierdzenia: Czyste Powietrze oraz Prefinansowanie.

To dzięki temu unikatowemu połączeniu, naprawdę można stać się użytkownikiem instalacji z pompą ciepła za kilka tysięcy złotych wyłożonych z własnego portfela. Reszta kwoty zostanie zapłacona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej bezpośrednio do wykonawcy, który współpracuje z NFOŚiGW.

Gdzie jest haczyk?

Nie każdy kwalifikuje się do programu Czyste Powietrze. Po pierwsze, należy wymienić stare i nieefektywne urządzenie grzewcze na paliwo stałe na pompę ciepła. Po drugie, należy spełnić kryterium dochodowe. W Czystym Powietrzu są to 3 progi. Dla drugiego i trzeciego możliwe jest Prefinansowanie.

Ponadto, Wykonawca musi współpracować z NFOŚiGW i pracować na uzgodnionej wersji umowy. Tylko wtedy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska będzie miał podstawę, aby wypłacić wynagrodzenie wprost do Wykonawcy.

No a czy pompa ciepła to jest dobry pomysł? Sprawdźmy.

Jeżeli szukasz rozwiązania na system grzewczy w Twoim domu, który oszczędnie i bezobsługowo zapewni ogrzewanie Tobie i Twojej Rodzinie, to pompa ciepła jest dla Ciebie.

Pompa ciepła jest samodzielnym urządzeniem ogrzewającym dom zimą, a przez cały rok podgrzewa ciepłą wodę użytkową. Dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii możesz ogrzewać tanio i komfortowo.

Jeżeli chcesz przestać martwić się kosztami ogrzewania, bez względu na ceny surowców, nie ma efektywniejszej metody ogrzania budynku niż pompa ciepła połączona z instalacją fotowoltaiczną.

Czy jest to jedyny program dotacyjny, w którym można otrzymać dotację na pompę ciepła?

Nie. Są inne programy dotacyjne z różnymi warunkami. Jeżeli nie wiesz czy kwalifikujesz się do skorzystania z Prefinansowania w Czystym Powietrzu, lub zastanawiasz się jakie masz alternatywy, skontaktuj się z nami. Gwarantujemy dobranie najbardziej korzystnego programu i maksymalny poziom możliwej dotacji.

Podobne wpisy