neostat 4 irshop.eu photo

7 korzyści z zastosowania zdrowego ogrzewania

Jeżeli szukasz odpowiedniego sposobu na ogrzanie domu, z pewnością zainteresuje Cię możliwość Zdrowego Ogrzewania. Żeby dowiedzieć się, dlaczego tak nazywamy wykorzystanie folii grzewczych, zapraszamy do lektury 7 korzyści wynikających z zastosowania takiego rozwiązania w swoim domu.

Zdrowe ogrzewanie, ponieważ… jest zdrowe?

Folie grzewcze wykorzystują zjawisko podczerwieni, które skądinąd jest zwane energią życia. Od wielu lat na całym świecie prowadzone są badania naukowe w zakresie pozytywnego działania podczerwieni na zdrowie człowieka oraz wpływu podczerwieni na rozwój rolnictwa. W przeciągu ostatniej dekady powstały wyspecjalizowane firmy zajmujące się terapią podczerwienią poprzez zastosowanie komór leczniczych, saun na podczerwień, tuneli wygrzewających czy leżaków SPA na podczerwień.

Bardzo często ogrzewanie na podczerwień stosowane jest do rehabilitacji i regeneracji tkanek mięśniowych zwłaszcza w świecie sportowców, którzy nagminnie narażeni są na kontuzje.

Działanie podczerwieni poprawia krążenie limfatyczne i krążenie krwi, dzięki czemu poprawia się zaopatrzenie organizmu w substancje odżywcze. Podczerwień wspiera metabolizm człowieka i wspomaga system odpornościowy człowieka.

Dba o jakość powietrza w Twoim miejscu zamieszkania

Ogrzewanie podczerwienią jest formą ogrzewania elektrycznego. Nie emituje do atmosfery spalin, zanieczyszczeń ani uciążliwych zapachów w miejscu wytwarzania ciepła. Nie generuje też hałasu. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną może być ogrzewaniem zeroemisyjnym, zasilanym ekologicznym i ekonomicznym odnawialnym źródłem energii.

Zmniejsza stres

Oprócz tego, że ten rodzaj ogrzewania ma bezpośredni wpływ na zdrowie człowieka, ma też pozytywny wpływ na zmniejszenie stresu związanego z eksploatacją instalacji ogrzewania. Instalacje ogrzewania na podczerwień można przyrównać do instalacji elektrycznej w domu. Raz dobrze zaprojektowana i wykonana służy bezawaryjnie przez kilka dekad. Brak w niej elementów wymagających cyklicznych przeglądów lub mechanicznych urządzeń, które po kilku latach wymagają kosztownych napraw lub wymiany. Już nie będziesz musiał pamiętać o przeglądzie kotła przed sezonem grzewczym, ani wzywać serwis w sylwestrową noc.

Zwiększa przestrzeń życiową

Ogrzewanie podczerwienią jest samodzielnym systemem ogrzewania, które odpowiednio zaprojektowane i wykonane nie wymaga montażu innych źródeł ciepła, a w konsekwencji, nie wymaga budowy kotłowni. Dzięki temu możesz wygospodarować w budynku dodatkowe pomieszczenie lub zwiększyć przestrzeń mieszkalną. Ogrzewanie podczerwienią pomaga w ten sposób w swobodniejszym rozmieszczeniu pomieszczeń podczas projektowania domu.

Wygodne

Ogrzewanie na podczerwień jest niezwykle wygodne w użytkowaniu. Ogrzewany dom lub budynek można podzielić na strefy, nad temperaturą których będą czuwać termostaty. W zależności od potrzeb mogą to być najprostsze modele o intuicyjnej obsłudze, programowalne termostaty, które będą różnicować temperaturę w domu podczas naszych cyklicznych nieobecności, lub nowoczesne, poprzez które możemy zmieniać temperaturę w budynku z poziomu aplikacji na smartfonie. Nie musisz już pamiętać o zmniejszaniu temperatury w domu przed wyjazdem na narty. Nie musisz nawet wstawać z kanapy, żeby podnieść temperaturę w pomieszczeniu.

Oszczędza pieniądze… na początku

Zdrowe Ogrzewanie jest nowoczesnym rozwiązaniem, do produkcji którego używa się innowacyjnych materiałów. Jednak samo rozwiązanie, dzięki swojej prostocie, jest atrakcyjne finansowo w porównaniu do alternatywnych metod ogrzewania budynku i pozwala zaoszczędzić pieniądze na etapie inwestycji.

Ogrzewanie podczerwienią jest częścią instalacji elektrycznej. Nie wymaga rozprowadzania rur wodnego ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego przez hydraulika, nie wymaga budowy kotłowni, komina spalinowego i wentylacyjnego, czy instalacji gazowej wraz z przyłączem gazowym. Jest to szereg kosztów, których możesz uniknąć decydując się na nowoczesne i komfortowe ogrzewanie podczerwienią.

I znowu oszczędza pieniądze… przez następne kilkadziesiąt lat

Ogrzewanie podczerwienią jest skuteczną formą przekazywania ciepła, ze względu na większy udział promieniowania w oddawaniu ciepła do ogrzewanych pomieszczeń. Z tego względu z założenia wymaga mniej energii i jest bardziej ekonomiczne.

Jednak, co jest bardzo istotne, w połączeniu z dobrze zbilansowaną instalacją fotowoltaiczną, możesz ograniczyć koszt ogrzewania domu do wysokości kosztów stałych na fakturze od dostawcy prądu, czyli nawet do kilkunastu złotych miesięcznie.

Podobne wpisy