049614 r0 940 800x440

Dofinansowanie dla branży HoReCa: Szansa na rozwój dla MŚP

Czy prowadzisz mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo w sektorach hotelarstwa, gastronomii, kultury, turystyki, czasu wolnego lub pokrewnych, które odnotowało co najmniej 30% spadek obrotów z powodu pandemii COVID-19? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobre wiadomości. Już wkrótce ruszą dofinansowania dla Twojej branży.

Dotacje są dostępne dla MŚP, które odnotowały co najmniej 30% spadek obrotów i prowadzą działalność w obrębie kodów PKD (82.30.Z). Dotacje są skierowane do sektorów, których kody PKD obejmują działania na rzecz hotelarstwa, gastronomii, kultury, turystyki, czasu wolnego oraz pokrewne, w tym branżę targową.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby ubiegać się o dotację, przedsiębiorstwo musi spełniać następujące warunki:

 • Spadek obrotów w wysokości co najmniej 30%, liczony rok do roku w 2020 lub 2021. Jeżeli działalność w 2020 była zawieszona przez co najmniej 6 miesięcy, to porównuje się rok 2021 do 2019.
 • Wymagane jest prowadzenie działalności w obrębie kodów PKD (82.30.Z).

Na co przysługuje dotacja?

Środki z dotacji można przeznaczyć m.in. na inwestycje związane z zieloną transformacją czyli instalacje fotowoltaiczne czy instalacje pomp ciepła, na roboty budowlane, budowę nowych linii produkcyjnych, zakup maszyn i urządzeń, niezbędnych do wprowadzenia nowych produktów/usług, działania związane z wykorzystaniem technologii cyfrowych czy podnoszenie kwalifikacji. Należy podkreślić, że VAT nie jest kosztem kwalifikowalnym.

Ile można dostać?

Maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych wynosi 600 000,00 zł, a poziom dofinansowania to 90% (pomoc de minimis). Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 540 000,00 zł, a minimalna wartość finansowania to 50 000,00 zł.

Wydatki kwalifikowane

Wydatki kwalifikowane obejmują inwestycje w bazę usługową lub produkcyjną oraz działania związane z zieloną transformacją. To oznacza nakłady na ograniczenie kosztochłonności, energochłonności prowadzonej działalności oraz na działania zmierzające do ograniczenia odpadów i zastosowań technologii przyjaznych dla środowiska, w tym energii odnawialnej.

Składanie wniosków

Wnioski można składać w dwóch regionach:

 • Region 1: kujawsko-pomorskie, pomorskie i zachodniopomorskie;
 • Region 2: mazowieckie, podlaskie i warmińsko-mazurskie;
 • Region 3: lubelskie, małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie;
 • Region 4: łódzkie, opolskie i śląskie;
 • Region 5: dolnośląskie, lubuskie i wielkopolskie.

Nie przegap tej szansy na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc w uzyskaniu dofinansowania.

Wybierając Energy On, wybierasz firmę z doświadczeniem i pasją do branży OZE. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości dotacji dla branży HoReCa.

Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z naszych usług:

 • Doświadczenie: Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pomaganiu przedsiębiorstwom w uzyskiwaniu dofinansowania.
 • Zrozumienie: Rozumiemy wyzwania, przed którymi stoją MŚP w obliczu pandemii COVID-19 i jesteśmy tu, aby pomóc.
 • Innowacyjność: Pomagamy firmom w zielonej transformacji, pomagając im stać się bardziej efektywnymi energetycznie i przyjaznymi dla środowiska.

Nie przegap okazji! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie dla swojej firmy HORECA i rozwiń swój biznes już dziś!

Umów się z nami na bezpłatną konsultację

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb i w przypadku zainteresowania umówimy na spotkanie.

  Zgoda na przetwarzanie danych *

  Podobne wpisy