moj prad 6.0, energy on, fotowoltaika, magazyny energii

Mój Prąd 6.0: Start już 2. września! Skorzystaj z Usług Energy On!

Czy wiesz, że możesz obniżyć rachunki za energię i przyczynić się do ochrony środowiska dzięki dotacjom na instalacje fotowoltaiczne? Program Mój Prąd 6.0 oferuje dofinansowanie na panele fotowoltaiczne, magazyny energii i inne rozwiązania proekologiczne. Firma Energy On pomoże Ci w pełni wykorzystać te możliwości!

Program Mój Prąd 6.0 – Kluczowe Informacje

Mój Prąd 6.0 to kolejna edycja popularnego programu rządowego wspierającego rozwój energetyki odnawialnej w Polsce. Program rusza 2 września 2024 roku z budżetem 400 mln zł. Ze względu na ograniczoną pulę środków, ważna będzie kolejność przyjęcia zgłoszeń.

Główne założenia programu Mój Prąd 6.0:

 • Kwota dotacji: Do 50% kosztów kwalifikowanych.
 • Termin składania wniosków: Od 2 września 2024 roku.
 • Budżet: 400 mln zł.
 • Cel: Zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł oraz poprawa efektywności energetycznej gospodarstw domowych.

Ważne Daty i Zmiany w Mój Prąd 6.0:

 • 1 sierpnia – Data Graniczna: Mikroinstalacje zgłoszone do przyłączenia przed 1 sierpnia będą mogły zostać objęte dofinansowaniem, jeśli ich moc zmieści się w zakresie 2-10 kW. Po 1 sierpnia instalacje będą musiały być wyposażone w magazyn energii, aby uzyskać dotację.
 • Zwiększenie Mocy: Dofinansowanie obejmie instalacje PV o mocy do 20 kW, zamiast 10 kW jak w poprzednich edycjach.
 • Obowiązkowe Magazyny Energii: Od 1 sierpnia magazyny energii będą obowiązkowe dla beneficjentów programu. Zapisy dotyczące pojemności mają charakter zaleceń, a nie twardych wymagań.

Kluczowe Wymagania i Zalecenia dla Mojego Prądu 6.0:

 • Zalecenia dla Magazynów Energii: Na każdy kilowat mocy fotowoltaiki powinno się zapewnić 1,5 kWh pojemności magazynu energii. Zapis ten ma charakter wskazówki i mniejsze magazyny również będą mogły zostać objęte dotacją.
 • Łączna Moc Instalacji: Łączna moc instalacji (moc magazynu zsumowana z mocą fotowoltaiki) nie może przekraczać 50 kW.

Na Co Można Otrzymać Dofinansowanie w Programie Mój Prąd 6.0?

Program obejmuje wsparcie finansowe dla szerokiej gamy urządzeń i instalacji, w tym:

 • Mikroinstalacje fotowoltaiczne z magazynem energii
 • Magazyny energii: do 16 000 zł
 • Magazyny ciepła: do 5 000 zł

Dotacje są dostępne dla inwestycji zakupionych po 1 stycznia 2021 roku i przyłączonych w systemie rozliczenia net-billing po 1 marca 2022 roku.

Przejście na Net-Billing:

Okres kwalifikowania wydatków w szóstej edycji Mojego Prądu ustalono od 1 stycznia 2021 roku. O refundację kosztów będą mogli ubiegać się prosumenci, którzy wciąż rozliczani są w net-meteringu, ale będą musieli przejść na net-billing, aby uzyskać zwrot za zainstalowany magazyn energii.

Dlaczego Warto Skorzystać z Usług Energy On z Dofinansowaniem Mój Prąd 6.0?

Energy On to zaufany partner w zakresie instalacji fotowoltaicznych i innych rozwiązań energetycznych. Oferujemy kompleksowe usługi, które obejmują:

 • Profesjonalne Doradztwo: Pomagamy w doborze najlepszych rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb.
 • Kompleksowa Obsługa: Od audytu energetycznego, przez projektowanie, aż po montaż i serwis instalacji.
 • Wsparcie w Uzyskaniu Dotacji: Pomagamy w wypełnieniu wniosków oraz w spełnieniu wszystkich formalności związanych z programem Mój Prąd 6.0.
 • Najwyższa Jakość: Stosujemy tylko sprawdzone i niezawodne komponenty od renomowanych producentów.

Jak Skorzystać z Programu Mój Prąd 6.0 z Energy On?

 1. Skontaktuj się z nami: Wypełnij formularz kontaktowy poniżej, aby umówić się na bezpłatną konsultację.
 2. Audyt i Projekt: Nasz zespół przeprowadzi audyt energetyczny Twojej nieruchomości i przygotuje indywidualny projekt instalacji.
 3. Wniosek o Dotację: Pomożemy Ci w przygotowaniu i złożeniu wniosku o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 6.0.
 4. Realizacja Inwestycji: Zajmiemy się kompleksową realizacją projektu, od dostawy komponentów po montaż i uruchomienie instalacji.
 5. Oszczędzaj i Ciesz się Czystą Energią: Korzystaj z darmowej energii słonecznej i ciesz się niższymi rachunkami za prąd!

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z programu Mój Prąd 6.0 i chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach, wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły i umówić się na konsultację.

Korzystając z naszej oferty, masz pewność, że Twoja inwestycja w odnawialne źródła energii będzie nie tylko opłacalna, ale także bezpieczna i zgodna z najwyższymi standardami. Dołącz do grona zadowolonych klientów Energy On i zacznij oszczędzać już dziś!

Umów się z nami na bezpłatną konsultację

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb i w przypadku zainteresowania umówimy na spotkanie.

  Zgoda na przetwarzanie danych *

  Podobne wpisy