obraz1

PRZYGOTOWUJESZ PRZETARG NA FOTOWOLTAIKĘ LUB POMPY CIEPŁA?

NAPRAWDĘ MYŚLAŁEŚ O TYM, ŻEBY ZROBIĆ TO BEZ PROJEKTU?

Na szczęście jesteś w stanie uniknąć błędu, który może odbijać się czkawką przez kolejne lata. Przede wszystkim kierujemy nasze słowa do osób, które mają w planach lub nie mają innego wyjścia jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej lub pomp ciepła w formie… przetargu.

W każdej innej formie możesz doprecyzować zakres i wszystkie szczegóły z oferentem, a wtedy zdecydować się na współpracę ze zwycięzcą rozmów handlowych.

A co w przypadku przetargów?

Nie da się ukryć, iż o wyborze wykonawcy decyduje najniższa cena. Nawet jeżeli jest tam jedno lub dwa inne kryteria, w 99% przypadków wracamy do najniższej ceny.

A co możemy uzyskać za najniższą cenę?

Najwyższą jakość wykonania? Najwyższe bezpieczeństwo? Najwyższą jakość obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej? A może najlepsze urządzenia?

No cóż… może odpowiedziałeś przecząco, ale prawda jest taka, że to zależy od Ciebie.

Zlecając przetarg w formie zaprojektuj i wybuduj teoretycznie ułatwiasz sobie pracę, gdyż jedna firma załatwi wszystko i zdejmie ciężar organizacyjny z głowy.

Co otrzymasz w zamian?

Z naszej szerokiej praktyki z doświadczeniem w projektowaniu, doświadczeniem w wykonawstwie, jak również z doświadczeniem w nadzorowaniu inwestycji, z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że w zamian za wybór wykonawcy w formule zaprojektuj i wybuduj za najniższą cenę otrzymasz: najwyższą kreatywność w wymyślaniu na czym można oszczędzić, najwyższą szczegółowość w wyszukiwaniu robót dodatkowych, największy opór w wyjściu choćby o centymetr poza założone ramy kontraktu, największe uproszczenie, gdyż instalacje będą odchudzone o wszystkie elementy, które nie są konieczne do pracy takiej instalacji, a często także o te, w które zdecydowanie powinny być wyposażone.

No to odwróćmy teraz kolejność i załóżmy, że jednak warto najpierw coś zaprojektować, postawić twarde ramy tego, co ma być wykonane, a potem ogłosić przetarg na wykonanie.

Co zyskujesz?

Pewność, że rozwiązanie powstało na bazie potrzeb rozwiązujących Twoje konkretne problemy. To jest czas, kiedy możesz dyskutować o tym czego naprawdę potrzebujesz i poszukania optymalnego rozwiązania, a także oznaczenia elementów co do jakości których nie uznasz kompromisu.

Możliwość ustalenia parametrów, które będą wprost przekładały się na eksploatacje jak np. bezpieczeństwo w przypadku wykorzystania technologii niskonapięciowych i odpowiednich konstrukcji dachowych w fotowoltaice, lub koszty eksploatacyjne w przypadku SCOP pomp ciepła.

Jasne wytyczne sprawdzające wykonawcę, czy dobrze realizuje on swoją pracę bez konieczności przerzucania się pismami od prawników i tkwieniu w martwym punkcie.

Podwójną weryfikację, ze względu na udział w przedsięwzięciu projektanta, a następnie wykonawcy.

Najlepszą cenę, ale przy określonym standardzie.

Poprzez projekty, które przygotowujemy i kontakt ze spółdzielniami, urzędami i innymi jednostkami, które chcą lub muszą organizować przetargi, widzimy jak wiele dobrego dla inwestora wprowadza taka praktyka. Dlatego cieszymy się, że są klienci którzy to doceniają i kontynuujemy swoją działalność również w obszarze projektowym. 

Podobne wpisy