mój prąd 5.0 1

Nabór wniosków do piątej edycji programu Mój Prąd nadal trwa!

Do zakończenia programu został niecały miesiąc, ponieważ zgodnie z informacją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przyjmowanie wniosków zakończy się 22 grudnia 2023 r. bądź szybciej, jeżeli wyczerpią się środki.

Dodatkowo bardzo istotną informacją jest to, iż 20 października wprowadzono zmianę, zgodnie z którą, z programu „Mój Prąd” będą mogli skorzystać beneficjenci innych programów związanych z dofinansowaniem fotowoltaiki, nie tylko tych realizowanych przez Narodowy Fundusz.

Jeżeli ktoś skorzystał z dotacji do paneli PV z innych źródeł publicznych, np. z programu Czyste Powietrze czy programów gminnych będzie mógł ubiegać się o dotacje z Mojego Prądu na dodatkowe urządzenia np. pompy ciepła, magazyn ciepła, magazyny energii, kolektory słoneczne czy systemy zarządzania energią.

W praktyce oznacza to, że środki mogą skończyć się w każdej chwili. Dlatego nie warto zwlekać!

Ile można dostać?

Przypominamy, że dla osób, które decydują się na tylko na instalację fotowoltaiczną, przewidziana jest dotacja 6.000 zł. Jeżeli natomiast inwestycja będzie rozszerzona o którykolwiek z 3 rodzajów urządzeń dodatkowych, kwota na fotowoltaikę wzrasta do 7.000 zł.

Pozostałe elementy, na które można otrzymać dofinansowanie to:

Gruntowe pompy ciepła: grunt/woda, woda/woda – do 28 500,00 zł.

Pompy ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej – do 19 400,00 zł.

Pompa ciepła powietrze/woda – do 12 600,00 zł.

Pompy ciepła typu powietrze/powietrze – do 4 400,00 zł.

Magazyn energii elektrycznej – do 16 000,00 zł.

System zarządzania energią HEMS/EMS – do 3 000,00 zł.

Kolektory słoneczne c. w. u. – do 3 500,00 zł.

Magazyny ciepła – do 5.000 zł.

System zarządzania energią HEMS/EMS – do 3.000 zł.

Dla przykładu, inwestując w instalację fotowoltaiczną z magazynem energii oraz w pompę ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie efektywności energetycznej kwota dotacji wyniesie: 7.000 + 16.000 + 19.400 czyli łącznie 42.400 zł.

Nie zwlekaj i skorzystaj z dofinansowania już dziś!

Masz więcej pytań i jesteś zainteresowany rozwiązaniami na które możesz otrzymać dofinansowanie? Wypełnij formularz kontaktowy, a nasz doradca umówi się z Tobą na rozmowę i wyjaśnij wszelkie wątpliwości.

Podobne wpisy