mój prąd 6.0

Będzie Mój Prąd 6.0?

Ministerstwo potwierdza, ale NFOŚiGW jeszcze rozlicza 5. Nabór.

Program Mój Prąd, który wspiera zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz innych urządzeń zwiększających autokonsumpcję energii, ma być kontynuowany w 2024 roku. Taką informację potwierdził Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), który prowadzi program.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd 6.0. NFOŚiGW czeka na uzyskanie środków z Unii Europejskiej, które mają być przeznaczone na program w ramach Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

W 2023 roku, w ramach programu Mój Prąd 5.0, można było otrzymać dotację na:

  • instalację fotowoltaiczną,
  • pompę ciepła,
  • magazyn energii,
  • system zarządzania energią HEMS/EMS.

Nie wiadomo, czy w nowej edycji programu zostaną objęte wsparciem finansowym także inne rozwiązania, takie jak np. turbiny wiatrowe czy stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska (MKiŚ) deklaruje, że jest zwolennikiem wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (OZE).

Wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka podkreśla, że:

Polska potrzebuje zielonej energetyki, dlatego dostaje od resortu zielone światło na zeroemisyjną energetykę.

W jaki sposób składam wniosek o dotację Mój Prąd?

Nie musisz zastanawiać się jak złożyć wniosek. W Energy On, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, wykonujemy te działania za Ciebie, bez konieczności angażowania w zagmatwany proces kompletowania i składania wniosku.

Jeśli zastanawiasz się, kiedy zamontować instalację fotowoltaiczną, żeby skorzystać z dotacji, to odpowiedź jest prosta: im szybciej, tym lepiej. Program Mój Prąd 6.0 ma ograniczony budżet i może się szybko wyczerpać, ponieważ gotowi do złożenia wniosku będą wszyscy którzy już wykonali instalację i mają certyfikat przyłączenia wydany przez zakład energetyczny. Nie chcesz przegapić tej okazji, prawda?

Zakładając, że spełniasz warunki uczestnictwa w programie, czyli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości, na której chcesz zamontować instalację, oraz masz podłączenie do sieci energetycznej, to możesz zacząć działać już dziś.

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i umówisz na bezpłatną wycenę i konsultację. Nasz doradca przyjedzie do Ciebie, sprawdzi warunki techniczne, prawne i doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.

Po realizacji zajmiemy się wszystkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem dotacji. Złożymy wniosek o wypłatę środków w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOSiGW), który jest operatorem programu Mój Prąd jak tylko uruchomi się okno przyjmowania wniosków. Nie musisz śledzić codziennych branżowych wiadomości – my robimy to za Ciebie.

Nie czekaj więc ani chwili dłużej i zadzwoń do nas lub napisz. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy ci zrealizować Twoje marzenie o niezależności energetycznej i niższych kosztach utrzymania.

Podobne wpisy