mój prąd 5.0

Mój Prąd 5.0 Już Wkrótce!

Zyskaj dofinansowanie z dotacji Mój Prąd

Mój Prąd jest programem dofinansowania instalacji odnawialnych źródeł energii. Za nami już cztery edycje, w którym tysiące Polaków skorzystało z dotacji na instalacje fotowoltaiczne i nie tylko.

Czy nowa edycja programu zostanie uruchomiona?

Według oficjalnych zapowiedzi, program Mój Prąd w piątej już odsłonie ruszy jeszcze w
kwietniu 2023 roku. Do rozdysponowania ma być wielomilionowa pula środków.

Mój Prąd 5.0 – Dla kogo?

Program skierowany jest do osób fizycznych, posiadających dom w jakiejkolwiek formie zabudowy: wolnostojący, szeregowy lub w zabudowie bliźniaczej.

Jaka kwota dofinansowania?

Wszystko wskazuje na to, że program będzie zbliżony do edycji 4.0, w którym można było uzyskać dotację na instalację fotowoltaiczną, magazyn energii, magazyn ciepła i system zarządzania energią. Nowością w programie będzie możliwość dofinansowania instalacji pompy ciepła.

Według zapowiedzi obecnej minister Anny Moskwy, maksymalna kwota dofinansowania w programie Mój Prąd 5.0 wyniesie 58.000 zł, z czego:
– między 4.000 a 28.000 zł na pompę ciepła, w zależności od rodzaju i klasy efektywności
– magazyny energii – do 16.000 zł
– instalacja fotowoltaiczna – 6.000 – 7000 zł
– system zarządzania energią – 3.000 zł
– kolektory słoneczne do 3.500 zł

Kiedy zamontować instalację fotowoltaiczną, żeby skorzystać z dotacji?

Pamiętajmy, że ubiegać się o dotację Mój Prąd mogą wyłącznie osoby, które przeprowadziły już inwestycję, oraz otrzymały certyfikat przyłączenia instalacji do sieci od zakładu energetycznego. Proces inwestycyjny w uproszczeniu składa się z etapu podpisania umowy na realizację, przygotowania do montażu, montażu, zgłoszenia instalacji do odbioru, wymiana licznika na dwukierunkowy (zakład energetyczny ma na to do 30 dni), oraz uzyskanie certyfikatu przyłączenia (zakład energetyczny ma na to do 30 dni). Aby mieć pierwszeństwo w skorzystaniu ze środków dotacji Mój Prąd, należy być gotowym do złożenia wniosku. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Dlatego warto podpisać umowę już dziś.

W jaki sposób składam wniosek o dotację Mój Prąd?

Nie musisz zastanawiać się jak złożyć wniosek. W Energy On, na podstawie udzielonego pełnomocnictwa, wykonujemy te działania za klienta, bez konieczności angażowania w zagmatwany proces kompletowania i składania wniosku.

Podobne wpisy