energyon sp z o.o podgląd

Energy On: Wyróżnienie w konkursie “Dobre Praktyki w Dobrych Rękach 2024”

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami wspaniałymi wiadomościami! Nasza firma, Energy On, została wyróżniona jako jedna z pięciu firm w Polsce w konkursie “Dobre praktyki w dobrych rękach”.

Konkurs “Dobre Praktyki w Dobrych Rękach” organizowany przez Redakcję GLOBEnergia ma na celu docenienie instalatorów i pomysłodawców najlepszych inwestycji odnawialnych źródła energii.

Jesteśmy dumni, że nasze doświadczenie i zaangażowanie w montaż pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych zostało docenione. Naszą misją jest wdrażanie najlepszych praktyk instalatorskich w odnawialnych źródłach energii i cieszymy się, że poprzez tego typu inwestycje możemy się nimi dzielić i promować zieloną energię jako tańszą w eksploatacji i czystszą alternatywę.

energyon sp z o.o 2

Nasza inwestycja

Inwestycja godna uwagi to przedsięwzięcie zrealizowane przez naszą firmę, Energy ON. Dotyczy ona instalacji kaskady pomp ciepła marki Panasonic wraz z montażem systemu fotowoltaicznego w termomodernizowanym budynku wielorodzinnego z tzw. wielkiej płyty.

System kaskady pomp ciepła typu powietrze – woda zastąpił całkowicie węzeł ciepła zasilany z osiedlowej kotłowni na miał węglowy. W pompach ciepła typu powietrze – woda energię pobieramy z powietrza zewnętrznego i poprzez układ chłodniczy pompy ciepła przekazujemy tę energię do instalacji wodnej w budynku. Kaskadę tworzy 5 pomp ciepła Panasonic w wersji T-Cap, które odpowiedzialne są za ogrzewanie budynku jak również za podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Budynek oprócz wymiany źródła ciepła i montażu instalacji fotowoltaicznej przeszedł również termomodernizację. Dobór systemu uwzględniał te dane, jak również inne informacje eksploatacyjne potrzebne do dopasowania odpowiedniego rozwiązania.

Projekty tego typu nie są proste i aby inwestor mógł cieszyć się z bezproblemowej i ekonomicznej eksploatacji, należy połączyć ze sobą wiele wątków. Zmieniając sposób ogrzewania na pompy ciepła w budynku wielorodzinnym praktycznie zawsze mamy do czynienia z koniecznością przebudowy przyłączy elektroenergetycznych i zwiększenia mocy. Niemałym wyzwaniem jest połączenie wszystkich zależności, takich jak: potrzebna moc przyłączeniowa, zapotrzebowanie mocy na inne urządzenia, koszty stałe przyłączy, zapotrzebowanie na energię grzewczą w najmroźniejsze dni. Nie uwzględniając któregokolwiek elementu łatwo wpaść w pułapkę i przyszłe problemy eksploatacyjne.

Celem Energy On było przeprowadzenie zmiany ogrzewania budynku wielorodzinnego w sposób bezkolizyjny i możliwie mało odczuwalny dla mieszkańców. W efekcie tej zmiany przyczyniamy się do generowania oszczędności przez Wspólnoty Mieszkaniowe, wpływamy korzystnie na ochronę środowiska i zrównoważony rozwój ogrzewnictwa w Polsce.

Grant OZE

Inwestycja ta została dofinansowana z grantu OZE, czyli programu umożliwiającego właścicielom bądź zarządcom budynków wielorodzinnych uzyskanie wsparcia finansowego na zakup i montaż instalacji odnawialnego źródła energii. W Energy On przeprowadzamy naszych klientów przez cały proces pozyskiwania grantów OZE, oferując swoją wiedzę i doświadczenie na każdym etapie – od przygotowania wniosku, przez realizację projektu, aż po rozliczenie grantu.

Dziękujemy organizatorom konkursu, Redakcji GLOBEnergia, za stworzenie platformy, która pozwala na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w branży OZE. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu i przyczynić się do promowania dobrych energooszczędnych rozwiązań.

projekt bez nazwy 6
Nasza realizacja w Rogóżu

Podobne wpisy